Permanente conferentie acteeropleiding

De Permanente Conferentie over Acting Education (SKS) is een werkgroep van Duitstalige staats- of gemeentelijke opleidingsinstituten voor professionele acteurs . Het dient om de taken die aan deze trainingscentra zijn toegewezen te coördineren en bevordert de bespreking van inhoudelijke en organisatorische kwesties van dramatraining, op voorwaarde dat deze van bovenregionaal belang zijn.

De SKS werkt door het werk van de aangesloten instellingen in het vormgeven van een jaarlijkse Theatertreffen Duitstalige Drama studenten bij, verbonden aan de nationale wedstrijd om jonge acteurs bevorderen van het ministerie van Onderwijs en Onderzoek van de Bondsrepubliek Duitsland.

Member Institutes

De aangesloten instellingen van de SKS, dwz staat of gemeentelijke onderwijsinstellingen voor professionele acteurs en actrices en particuliere universiteiten in de Duitstalige wereld, het aanbieden van de adjunct-cursus – in de huidige taal drama scholen genoemd – zijn:

  • University of the Arts – Faculteit der Kunsten (waarnemend natuurlijk)
  • College of Drama Art “Ernst Busch” Berlijn
  • Universiteit van de Kunsten Bern (Afdeling Theater)
  • Folkwang University of the Arts ( studieprogramma Schauspiel, Bochum )
  • University of Music and Performing Arts Frankfurt am Main (Departement voor Uitvoerende Kunsten)
  • University of Music and Performing Arts Graz (Institut 9 – Schauspiel)
  • Universiteit voor muziek en drama van Hamburg (Afdeling 7 – Drama)
  • Universiteit voor muziek, drama en media Hannover (acteerprogramma van de opleiding)
  • Universiteit voor muziek en theater “Felix Mendelssohn Bartholdy” Leipzig (faculteit II – “Schauspielinstitut Hans Otto”)
  • Beierse Theateracademie August Everding München (programma van de waarnemingsprogramma’s)
  • Otto Falkenberg School München (Academie voor uitvoerende kunsten in de stad München)
  • Film universiteit Babelsberg “Konrad Wolf” in de hoofdstad Potsdam (Department 1 – Waarnemend natuurlijk)
  • University of Music and Drama Rostock (Institute of Drama)
  • Universiteit Mozarteum Salzburg (Afdeling Acteren en Regisseren)
  • State University of Music and Performing Arts Stuttgart (bereik: waarnemend)
  • Muziek en kunst particuliere universiteit van de stad Wenen (programma van de waarnemingsprogramma’s)
  • Universiteit van Muziek en Podiumkunsten Max Reinhardt Seminar Wenen (Departement acteren en regisseren)
  • Zurich University of the Arts (Afdeling Theater)

Theatertreffen Duitstalige dramastudenten

Het Theater Vergadering van de Duitstalige Drama Studenten – in de volksmond ook toneelschool vergadering – elk jaar gehouden tussen de instellingen lid van de Permanente Conferentie speltraining gehouden op de site van het Instituut. Onder de deelnemende studentensembles wordt de nationale competitie voor de promotie van jonge acteurs gehouden.

De vergadering dient ook de praktische ervaring in seminars en workshops van drama studenten en docenten met elkaar en met acteurs, regisseurs, schrijvers en toneelschrijvers uit de beroepspraktijk, en het aanpakken van de technische en esthetische media en de coördinatie van de ontwikkeling van de concurrentie met de SKS. De algemene vergadering van de SKS vindt plaats in het kader van de vergadering. De vergadering wordt vastgelegd in een documentatie en geëvalueerd. De sponsor van het Theatertreffen is de European Theater Academy GmbH “Konrad Ekhof” Hamburg .

Federale competitie voor de promotie van jonge acteurs

Tijdens de competitie, georganiseerd door het Duitse federale ministerie van Onderwijs en Onderzoek, nemen de dramascholen deel aan theatrale producties van acteerstudenten van de hogere semesters. Elk jaar wijzen de winnaars een jury van Duitstalige acteurs en regisseurs aan. De toegekende prijzen zijn:

Sponsoring Award voor Drama- studenten

Promotieprijzen voor acteerstudenten van de federale minister van onderwijs en onderzoek van de Bondsrepubliek Duitsland worden uitgereikt als soloprijzen voor acteurs en als ensemblesprijzen. Ze worden gecombineerd met geldprijzen ter waarde van € 20.000 (2010).

Max Reinhardt Prize

De Max Reinhardt van het ministerie van Wetenschap en Onderzoek van de Republiek Oostenrijk is om de twee jaar uitgereikt in afwisseling met de Vontobel Prize om een ensemble dat baanbrekende innovaties te zien in zijn werk. Het is ontwikkeld door Ter gelegenheid van de eerste Wenen toneelschool vergadering 1993 ministerie van Wetenschap en Onderzoek geschonken. Hij is begiftigd met € 10.000, – (2010).

Vontobel-prijs

De Vontobel prijs van de Vontobel Families Foundation Zurich wordt elke twee jaar uitgereikt afwisselend met de Max Reinhardt Prijs voor de intense artistieke samenwerking van een ensemble (acteurs en actrices). De prijs is € 10.000, – (2009).

Prijs van studenten

De prijs voor de studenten werd geschonken door de actrice en docent Regine Lutz ter gelegenheid van het Theatertreffen 2001 in Bern. In 2014 namen de acteur en Gerd Wameling, die lesgeeft aan de Universiteit van Kunsten Berlijn , de opvolger van de oprichter over. De prijs wordt uitgereikt na de officiële studentendeelnemers voor het beste acteer ensemble werk en is begiftigd met € 1.000, – (2010).

Vorige proeven

  • 2017: Stuttgart
Jury Niels Bormann (acteur), Katja Bürkle (actrice), Stefan Konarske (acteur), Anne Lenk (regisseur), Friederike Schubert (dramaturg)
  • 2016: Bern
Jury Barbara David-Brüesch (regisseur), Daniel Hoevels (acteur), Dominik Maringer (acteur), Almut Wagner (dramaturg), Anita Vulesica (actrice)
  • 2015: Bochum
Jury Judith Engel (actrice), Olaf Kröck (dramaturg, regisseur), Markus Meyer (acteur), Tanja Schleiff (actrice), Kay Voges (regisseur)
  • 2014: München ( Otto Falckenberg School )
Jury Peter Danzeisen (acteur), Andrea Koschwitz (dramaturge), Boris Nikitin (regisseur), Çiğdem Teke (actrice), Alexander Schröder (regisseur)
  • 2013: Berlijn
Jury Uwe Gössel (dramaturg), Jutta Hoffmann (actrice), Shirin Khodadadian (directeur), Martin Wigger (dramaturg), Susanne Wolff (Actrice)
  • 2012: Wenen
Jury: Ulli Maier (actrice), Ulrich Matthes (acteur), Klaus Missbach (dramaturg), Andrea Schwieter (regisseur), István Szabó (regisseur)
  • 2011: Hamburg
Jury: Bruno Cathomas (acteur, regisseur), Jutta Hoffmann (Actrice), Alexander Khuon (acteur), Klaus Miss Bach (dramaturg), Knut Weber (Director)
  • 2010: Leipzig
Jury: Katharina Rupp (actrice, regisseur, theater manager), Christine dossel (culturele journalist), Michael Gampe (acteur), Sebastian Huber (dramaturg), Jan Jochymski (acteur, regisseur, theaterdirecteur)
  • 2009: Zürich
Jury: Václav Cejpek (dramaturg), Markus Imboden (Director), Daniel Rohr (acteur, regisseur), Christiane Schneider (directeur), Otto Kukla (acteur)
  • 2008: Rostock
Jury: Andreas Dresen (regisseur), Nicole Heesters (actrice), Michael Neuenschwander (acteur), Gertrud Rohl (actrice), Christiane Schneider (regisseur)
  • 2007: Salzburg
Jury: Sylvia Anders (zanger), Birgit Doll (actrice), Annelore Sarbach (regisseur), Tanja Schleiff (actrice), Jürgen Tarrach (acteur)
  • 2006: München (Bayerische Theateracademie August Everding)
Jury: Crescentia Dünßer (actrice, regisseur), Sissy Höfferer (actrice), Christoph Schroth (regisseur), Katharina Schubert (actrice), Tina Lanik (regisseur)
  • 2005: Frankfurt am Main
Jury: Crescentia Dünßer , Katrin Grumeth (actrice), Philipp Hauß (acteur), Ulrich Matthes (acteur), Swetlana Schönfeld (actrice)
  • 2004: Hannover
Jury: Wilfried Schulz (Director), Lena Stolze (actrice), Rita Thiele (dramaturg), Thomas Birkmeir (directeur, directeur), Crescentia Dünßer (theater regisseur, actrice)
  • 2003: Graz
Jury: Florian Boesch (directeur), Ursula Karusseit (actrice), Ulrich Khuon (Director), Svetlana Schoenfeld (actrice), Lilian Naef (regisseur, actrice)
  • 2002: eten
Jury: Ingrid Andree (actrice), Uwe.B Carstensen (dramaturg), Ulrike Kahle (culturele journalist), Felix Prader (Director), Roland Schimmelpfennig (Author)
  • 2001: Bern
Jury: Ingrid Andree (actrice), Matthias Habich (acteur), Ulrike Kahle (cultureel journalist), Felix Prader (regisseur), Roland Schimmelpfennig (auteur)
  • 2000: Potsdam
Jury: Frank Beyer (Director), Verena Buss (actrice, regisseur), Adolf Dresen (directeur), Gabriele Gysi (directeur), Günther Rühle (theater historicus en criticus)
  • 1999: Rostock
Jury: Gabriele Gysi (directeur), Heinz-Gerhard Lück (acteur), Günther Rühle (critici), Leonie Stein (directeur, leraar), Bettina Woernle (directeur)
  • 1998: München (Otto Falckenberg School)
Jury: Beatrix Bühler (dramaturge), Hille Darjes (actrice), Heinz-Gerhard Lück (acteur), Günther Rühle (criticus)
  • 1997: Zürich
Jury: Beatrix Bühler (dramaturge), Hille Darjes (actrice), Annette Paulmann (actrice), Felix Rellstab (regisseur, opvoeder), Günther Rühle (criticus)
  • 1996: Chemnitz / Leipzig
  • 1995: Stuttgart
Jury: Martin Linzer (Editor Theater der Zeit ), Verena Buss (actrice), Regine Lutz (actrice / auteur, 1949-1960 lid van het Berliner Ensemble ), Friedrich Schirmer , Ferruccio Soleri (acteur / regisseur)
  • 1994: Hannover
Jury: Erni Mangold (actrice), François Florent (theaterregisseur), Nikola Weisse (actrice), Ulrich Khuon (theaterregisseur), Christoph Schroth (regisseur)
  • 1993: Wenen
Jury: Oleg Tabakow (theaterregisseur), Erika Pluhar (actrice), Axel Corti (regisseur), Bettina Woernle (regisseur), Gerhard Blasche (artistiek directeur van operaties)
  • 1992: Berlijn
Jury: Peter Palitzsch (regisseur), Richard Erny (culturele aangelegenheden), Ursula Karusseit (actrice), Fritz Marquardt (regisseur), Detlef Jacobsen (opvoeder)
  • 1991: Hamburg
Jury: Peter Danzeisen (acteur), Rotraut de Neve (actrice), Karl Paryla (acteur), Klaus Witzeling (theaterrecensent)
  • 1990: Hamburg
Jury: Jutta Hoffmann (actrice), Dieter Braun (Director), Juergen Flimm (Director), Manfred Karge (directeur), F. Schumacher

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *